Munkahelyi konfliktusok kezelése 2.0
ÁLLÍTSD A VISZÁLYOKAT A FEJLŐDÉS SZOLGÁLATÁBA!
ÁLLÍTSD A VISZÁLYOKAT A FEJLŐDÉS SZOLGÁLATÁBA!
Minden konfliktus egy lehetőség! A munkahelyeknek természetes velejárói a konfliktusok. Ezzel együtt, mégsem a megszüntetésükre, vagy “kezelésükre” kellene törekednünk. Sokkal inkább arra, hogy megértsük, hogyan válhatnak fejlődésünk ugródeszkáivá! A nyílt konfrontációk mellett, a legtöbb gazdasági jellegű probléma hátterében is – mint amilyenek például a pénzügyi, értékesítési, termelési, logisztikai, termékfejlesztési vagy személyzeti gondok – valójában fel nem vállalt emberi feszültségek és ellentétek állnak. A konfliktus arra hívja fel vezetőként a figyelmünket, hogy az adott területen egy szintlépés előtt áll a szervezet.
A kérdés az, megértjük-e, hogy mindez milyen belső változásra hív bennünket és munkatársainkat?
A workshop során érintett kérdések:
Ami a workshop során történik:
A workshop várható eredményei:
Időszükséglet és résztvevők száma:
Új ismeretek révén feléleszthetjük szunnyadó képességeinket. Gyakorlással készség szintre emelhetjük képességeinket. Ismétléssel jártassággá kovácsolhatjuk készségeinket. Türelemmel, állhatatossággal és felelősséggel mestereivé válhatunk tálentumainknak.
Amit nem ismerünk meg, amiről nem veszünk tudomást, annak a hatalma alá kerülünk. A belső tények, körülmények és folyamatok ugyanolyan létezők, ugyanolyan fontosak és ugyanannyira valósak, mint a külső tények, körülmények és folyamatok. A belső tények megismerése nélkül nem tudunk belső változás útjára lépni, így külső körülményeinket – például konfliktusainkat is – újra és újra öntudatlanul megismételjük.
A workshopon lehetőség van arra, hogy a résztvevők aktuális konfliktushelyzeteik szimulálása és kielemzése révén gyakorolhassák a tanultakat. Kis csoportokban, majd közösen is kielemzünk és értékelünk néhány folyamatot.
Éppen ezért időt szánunk azoknak az alapvető képességeknek a tudatosítására, amelyek elengedhetetlenül szükségesek egy vezető számára a konfliktusokkal történő körültekintő munkában.
A résztvevőknek lehetősége nyílik, hogy a támogatásunkkal vagy önállóan átültessék a gyakorlatba a workshopon tanultakat. Amennyiben ez a támogatásunkkal történik, úgy csendes megfigyelőként veszünk részt a folyamatban, és utána egy kiértékelő beszélgetésen, közösen értékeljük ki az eredményt.
Az emberi közösségekben mindenki mindenkivel rendkívüli módon össze van kötve. Minden ember egyfajta fejlődési küszöb a másik ember számára, így mindenkinek a fejlődése össze van hangolva a társai fejlődésével. Amit egymástól tanulhatunk, arra egyedül talán soha nem lennénk hasonló módon képesek.
- munkamódszerünket,
- megközelítésünket,
- alapelveinket,
- szemléletmódunkat,
- programjaink hangulatát.
Bár törekszünk weboldalunkon minél teljesebb képet adni magunkról, ez mégsem helyettesíti a személyes beszélgetést. Programjainkról szívesen adunk tájékoztatást. Egyeztetéshez hívj minket, vagy írj nekünk.